Poznávací zájezd 2023

Vážené členky, vážení členové,
připravili jsme odborně-poznávací zájezd do Polska
ve dnech 8.-10. června 2023
1
počet volných míst k 22.3.2023 18 hodin

Ve čtvrtek 8.6.2023 je naplánován odjezd v 8:00 z autobusové zastávky Praha hlavní nádraží, hned na magistrále před starou Fantovou budovou hlavního nádraží, tak jako posledně. Přesný čas a místo bude všem přihlášeným účastníkům rozesláno po finálním potvrzení od dopravce. Určitě nebudeme vyjíždět dříve než v  8:00.

Po cestě na východ uděláme nástupní zastávky v Pardubicích, Olomouci a v Ostravě. V Ostravě bychom měli být v čase mezi 12:00 a 13:00 a proto zde naplánujeme oběd.

Po obědě se už vydáme do Polska do města Zabrze. Zde nás rovnou čeká exkurze v Kopalnia Guido / dole Kvído https://www.kopalniaguido.pl/ .

Následně se dole v dole přesuneme do hospody PUB 320, která je 320 m pod zemí, a je součástí dolu Kvído.  Zde si dáme po náročné exkurzi večeři a speciální podzemní pivo.

V pátek 9.6.2023 ráno v 8:00 nás čeká odjezd od hotelu a cca 2 hodinová cesta do největší díry v Polsku – Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów – Hnědouhelný důl Belchatow https://kwbbelchatow.pgegiek.pl/ .

Na cestě zpět do Katowic se zastavíme ve městečku Tarnowske Gory / Tarnovské hory a to konkrétně ve Sztolnia Czarnego Pstraga / Štole černého pstruha https://kopalniasrebra.pl/sztolnia-czarnego-pstraga/

nebo v bývalém stříbrném dolu, Zbytkova Kopalnia Srebra, který je dnes součástí kulturního dědictví UNESCO https://kopalniasrebra.pl/zabytkowa-kopalnia-srebra/ .

V sobotu 10.6.2023 nás už toho moc nečeká, takže dopoledne bude vyhrazeno na individuální poznání města Katowice a následně šupky hupky domů po cestě Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha. Cíl je dostat se do 20:00 do Prahy opět před hlavní nádraží.

Ubytování

Ubytování máme zajištěno v hotelu Novotel Katowice Centrum, který je v blízkosti samotného centra Katowic, takže výlet za nočním životem může proběhnout. Ubytování bude tradičně ve dvojlůžkových pokojích s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi a nebo v jednolůžkových pokojích.

Financování

Financování zájezdu pro členy STTP: část nákladů bude hradit svým členům Společnost, část nákladů bude hradit účastník. Společnost bude hradit členům STTP dopravu a vstupné. Účastník (člen STTP) si bude hradit pouze ubytování a občerstvení (jídlo, pití). Cena ubytování bude účastníkům ze strany Společnosti také fakturována, obdobně jako v roce 2022, a Společnost uhradí pobyt v místě ubytování.

Financování zájezdu pro nečleny STTP: účastníkovi zájezdu (nečlenu STTP) budou fakturovány vstupy a ubytování. Účastník zájezdu (nečlen STTP) si bude hradit občerstvení (jídlo, pití).

Ceny ubytování: noc v jednolůžkovém pokoji stojí 340 PLN = 1750 Kč / pokoj, noc ve dvojlůžkovém pokoji stojí 440 PLN = 2250 Kč / pokoj, což vychází na 220 PLN = 1125 Kč / pokoj a osobu. Dvojlůžkové pokoje jsou buď s manželskou postelí, nebo s oddělenými postelemi. Ceny ubytování jsou včetně snídaně.

Storno: po přihlášení bude možno zrušit svoji účast na zájezdu a to v zásadě dvěma způsoby. Zaprvé si účastník najde za sebe náhradníka a ten pojede místo něj. Zadruhé kompletně zruší svoji přihlášku, v tom případě bude potřeba zaplatit stornopoplatky, které se týkají hlavně ubytování a jsou ve výši 100% méně než 60 dní před zájezdem. Do 8.4.2023 je možno zrušit svoji přihlášku bez jakéhokoliv stornopoplatku.

Zájezd 2023 závazná přihláška
Step 1 of 2
Ubytování bude fakturováno v CZK v přepočtu dle aktuálního kurzu.
V případě, že ubytování bude hradit Vaše firma, vyberte ze seznamu.
STTP hradí veškerou dopravu a vstupné na plánované akce. Každý účastník si hradí ubytování (včetně snídaně) a stravu sám. STTP zajistí ubytování a proto požaduje uhrazení jeho ceny od každého účastníka. Účastník bude mít na místě rezervované a zaplacené ubytování (včetně snídaně).
V případě zrušení této závazné objednávky zájezdu STTP vám bude fakturován storno poplatek ve výši 100% ubytování z ceny ubytování od 8.dubna 2023.